Czy zerówka jest obowiązkowa? Kluczowe informacje dla rodziców

Czy zerówka jest obowiązkowa? Kluczowe informacje dla rodziców

Wraz ze zmianami, jakie wprowadza ministerstwo edukacji, wielu rodziców zadaje sobie pytanie: czy zerówka jest obowiązkowa? Klasa „0”, czyli zerówka w przedszkolu, to bardzo istotny etap w edukacji każdego dziecka. Jest to rok, podczas którego dziecko przygotowuje się do podjęcia nauki w szkole podstawowej, nabywając kluczowe umiejętności i kompetencje. Nauka w zerówce gwarantuje dziecku płynne i bezstresowe przejście od etapu przedszkolnego do szkolnego.

Czy zerówka jest obowiązkowa? Tak!

Obecnie (w 2024 roku) obowiązkiem edukacyjnym objęte są wszystkie dzieci urodzone w roku 2018 (czyli te, które w roku bieżącym kończą 6 lat). Zgodnie z regulacjami nauka w klasie przedszkolnej, czyli w zerówce, jest obowiązkowa.

Korzyści wynikające z uczęszczania do zerówki w przedszkolu

Co dają dzieciom zerówki w przedszkolach? Przede wszystkim zapewniają im wszechstronny rozwój i przygotowują do szkoły.

Ćwiczenie umiejętności manualnych, ostatnie powtórzenia literek i cyferek przed szkołą, a także rozwijanie zdolności społecznych, to tylko niektóre z aspektów, które są rozwijane w zerówkach. Wszystko to dostosowane jest do możliwości i potrzeb dziecka na tym etapie rozwoju. Szczególne miejsce w edukacji przedszkolnej zajmuje nauka języków obcych, która wpływa na rozwój umysłowy dziecka, rozwijając jego intelekt i zdolności logicznego myślenia.

Aspekty edukacyjne są kluczowe, ale nie mniej ważne są aspekty związane z wykształceniem społecznym i emocjonalnym. Zerówka jest miejscem, gdzie dziecko uczy się nawiązywać i podtrzymywać relacje z rówieśnikami i dorosłymi, doskonaląc swoje umiejętności społeczne.

Stwarza to również możliwości do rozwijania umiejętności emocjonalnych, jak na przykład samoregulacja. Dzieci uczą się, jak radzić sobie z emocjami, jak je wyrażać i jak reagować na emocje innych. Oprócz tego intensywnie stymulowany w zerówce jest rozwój kognitywny, który wpływa na zdolność dzieci do myślenia, postrzegania i rozumienia świata.

Zerówka w przedszkolu niepublicznym Edukado

W zerówce Edukado otwieramy drzwi do świata języka i wiedzy, zapewniając dzieciom solidne fundamenty przed szkołą. Nasza zerówka to nie tylko nauka języka angielskiego przez zabawę, ale również rozwijanie umiejętności społecznych, emocjonalnych oraz kognitywnych. Dzieci, które do tej pory nie miały okazji uczęszczać do przedszkola, znajdą u nas przestrzeń do nadrabiania zaległości i wyrównywania szans edukacyjnych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli z pasją, którzy dbają o indywidualne podejście do każdego dziecka. W Edukado stawiamy na kreatywność, samodzielność myślenia i budowanie poczucia wartości, co jest kluczowe dla młodych odkrywców.

Zerówka w przedszkolu Edukado – Twoje dziecko zasługuje na najlepszy start!

Decydując się na zerówkę w przedszkolu Edukado, inwestujesz w przyszłość swojego dziecka. Warto już teraz zarezerwować miejsce, by zapewnić mu dostęp do wyjątkowego środowiska, w którym rozwój stawiamy na pierwszym planie. Edukado to niepubliczne przedszkole w Warszawie, które wyznacza nowe standardy w edukacji przedszkolnej, oferując programy dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Nasza kadra to doświadczeni nauczyciele, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje, aby dostosować metody nauczania do zmieniającego się świata i potencjału uczniów. Rozumiemy, jak ważny jest wszechstronny rozwój, dlatego oferujemy szereg zajęć dodatkowych, od nauki języków obcych, przez muzykę, taniec, po sztukę – wszystko, aby stymulować rozwój intelektualny, emocjonalny oraz artystyczny dzieci.

Edukado wyróżnia się nie tylko podejściem do edukacji, ale również bardzo atrakcyjnym czesnym oraz prostym i intuicyjnym procesem rekrutacji. Dbamy o to, by rodzice czuli się wspierani w procesie edukacyjnym swoich dzieci, oferując im spokój ducha oraz pewność, że ich pociechy są w najlepszych rękach.

Dlaczego zerówka w przedszkolu Edukado to najlepszy wybór?

Wybierając zerówkę w przedszkolu Edukado, decydujesz się na miejsce, gdzie każde dziecko ma szansę odkrywać świat, rozwijać swoje pasje i talenty, budując solidne podstawy na przyszłość. Nie czekaj – zarezerwuj miejsce dla swojego dziecka już dziś –i bądź świadkiem, jak rośnie i rozwija się w kreatywnym oraz inspirującym środowisku, jakim jest Edukado: rekrutacja przedszkole niepubliczne Warszawa.

Zapraszamy do naszej zerówki, gdzie każdy dzień to nowa przygoda i krok w stronę wielkich odkryć.